Biler på Klostervej

Om Wise Home A/S

Wise Home bygger på dyb brancheerfaring og et fremsynet teknologisk fundament. 

Vi leverer stabil infrastruktur og stærke digitale værktøjer, der gør udlejningsejendomme mere driftsikre og nemmere at administrere.

 

Wise Home blev stiftet i 2016 af iværksætter Per Holst og softwareudvikler Lasse Skindstad Ebert, baseret på:

  • Mange års erfaring med forbrugsmåling og fordelingsregnskaber
  • Egen erfaring med udlejning af ejendomme
  • En indgående forståelse for de udfordringer, som både udlejere og lejere kan opleve omkring aflæsning og opgørelser

Fri for en fortid med fordampningsmålere og regnskab i ringbind har vi digitaliseret processen fra start til slut.

Vi har gjort alting nemt, enkelt og forståeligt — både forbrugsregnskaber, visualisering af forbrugsdata, produktportefølje og prisstruktur.

Skabt til danske ejendomme

Wise Home er 100% dansk-ejet af en kreds af investorer med dyb erfaring og engangement i ejendomsbranchen.

Vi har hovedkontor centralt i landet, bruger så vidt muligt dansk-producerede kvalitetsmålere og har et knivskarpt fokus på behovene i den danske ejendomsbranche.

Wise Home består af nøje udvalgte medarbejdere, fordelt på teknisk udvikling, montage, salg og administration. Et agilt team med en værdifuld brancheerfaring og et klart blik for fremtidssikring af udlejningsejendomme.

Alle produkter

En platform fuld af muligheder

En Wise Home løsning fremtidssikrer din ejendom og effektiviserer din daglige administration. Se mulighederne her:

Per Holst, indehaver af wise home

Per Holst

Direktør / CEO
per@wisehome.dk

Lasse

Lasse Skindstad Ebert

Head of Development
lasse@wisehome.dk

Martin Posselt

Martin Posselt

Teknisk Chef / CTO
martin@wisehome.dk

Medarbejder Pladsholder

Anne Busch Balleby

COO
anne@wisehome.dk

Medarbejder Pladsholder

Søren Peter Hansen

Customer Success Manager
sph@wisehome.dk

Sanne Posselt v2

Sanne Posselt

Kvalitetskoordinator
sanne@wisehome.dk

Rina Fomsgaard

Rina Fomsgaard

Intern salgsmedarbejder
rina@wisehome.dk

Fannie

Fannie H. Jacobsen

UX Designer
fannie@wisehome.dk

Dan Okkels Brendstrup

Dan Okkels Brendstrup

Lead Frontend Developer
dan@wisehome.dk

Niels Kristian Hansen Skovmand

Niels Kristian Hansen Skovmand

Developer and Security Advocate
niels@wisehome.dk

Medarbejder Pladsholder

Niklas Johansson

Developer
niklas@wisehome.dk

Henrik Maj

Henrik Maj

Montør
henrik@wisehome.dk

Mathias Lykke

Mathias Lykke

Montør
mathias@wisehome.dk

Thomas Lykke

Thomas Lykke

Montør
thomas@wisehome.dk

Søren Jensen

Søren Jensen

Montør
sorenj@wisehome.dk

Preben Klitgaard

Preben Klitgaard

Montør
preben@wisehome.dk